ROMAN SZCZEBLEWSKI

ROMAN SZCZEBLEWSKI

Właściciel firmy W.P.H.U. ROBIN.

Swoją firmę, która zajmuje się wentylacją i klimatyzacją prowadzi od ponad 20 lat. Można go nazwać człowiekiem renesansu. Działalność firmowa to tylko jedna cząstka z jego pasji, które sprawiają mu radość i pozwalają spełniać się w jego życiu. Jako młodzieniec w latach 70-tych rozpoczął swoją pierszą pasję czyli latanie. Na początku były to szybowce. Jednak pociągały go bardzo maszyny silnikowe i na początku lat 2000 uzyskał licencję pilota samolotowego, dzięki której już nie miał ograniczeń sezonowych w lataniu.

Warto dodać, iż na początku lat 2000-nych wykonał kilka lotów jako „latający reporter” dla Radia Pogoda 100,1 FM., gdzie relacjonował z góry sytuację jaka panowała na drogach dojazdowych do Warszawy. Jednocześnie znając bardzo dobrze topografię miasta, popłudniami i wieczorami zasiadał do swojego Radia CB, aby pomagać przez nie kierowcom którzy nie znali Warszawy tak dobrze jak „Chińczyk Mokotów” – bo to jest jego pseudonim z Radia CB.

Kolejną pasją Romana Szczeblewskiego są motocykle i każdą wolną chwilę w sezonie letnim wykorzystuje na to, aby z samochodu przesiąść się na swój motocykl. Tak jak w górze, gdy leci samolotem czuje się wolny jak ptak, tak samo na ziemi, gdy przesiada sie na motocykl może poczuć to uczucie wolności i swobody co ceni najbardziej.

Jednak to wszystko to nie koniec jego pasji. Od kilku lat czynnie bierze udział w życiu aktorskim. Prowadząc Przedsiębiorstwo Artystyczno – Kabaretowo – Teatralne „PAKT”, bierze udział w programach rozrywkowych, filmach, kabarecie i reklamach. Jego dorobek to kilkanascie filmów krótko i pełnometrażowych. ( Moja jaskółka, Epizot ’44, Siedem ujęć, Niechcący z premedytacją, Człowiek z marmuru, Ostatni klaps) to tylko niektóre z nich.

Od 2014 roku stworzył swoją grupę kabaretową. Kabaret „Ro-Pa” w skład którego wszedł Henryk Gołebiewski i Paulina Śmigielska. Roman Szczeblewski jest obecnie menagerem grupy i jednocześnie pisze teksty skeczy i monologów. Zajmując się na codzień firmą nie zapomina także o ludziach którzy potrzebują pomocy. Charytatywnie wspiera fundacje działające na rzecz hospicjów. Jest bardzo wrażliwy na krzywdę ludzką. Zawsze stara się być tam, gdzie można nieść bezinteresownie pomoc, gdzie uśmiech ludzki może być zapłatą za to co czyni.

Daj uśmiech innym, pokaż że słonce może świecić cały rok… to jego motto.