MIKOŁAJ ŚWIATOWIEC

MIKOŁAJ ŚWIATOWIEC

Człowiek orkiestra, który optymistycznie i konsekwentnie dąży do celu. Uważa że zwierzęta mają duszę. Aktywnie uczestniczy w charytatywnym Projekcie Zwierzaki. W przeszłości trenował łyżwiarstwo figurowe w warszawskim klubie Marymont.

Z jego licznych pasji należy wymienić m.in. teatr, film, aktorstwo, łyżwiarstwo, historię, fotografie Varsaviensis.
W swojej kolekcji posiada jeden z największych zbiorów fotografii Warszawy z okresu wojennego w Polsce.

Obecnie prowadzi firmę zajmującą się produkcją filmową i telewizyjną Tiffanie Film & Events Group. Ambasador marki Bodyych. W Warszawskiej Szkole Filmowej kończy kierunek operatorski. W przeszłości związany z fundacjami Wiewiórki Julii oraz Teatr Akademicki.

Swoją fascynację sztuką filmową odkrył w 2001 roku na planie filmu ,,Pianista”. W kolejnych latach zagrał role drugoplanowe w filmach ,,Podróż Niny”, reż. Lena Einhorn, ,,Illokucja”, reż. Katarzyna Górtat, Teatrze Telewizji w spektaklu ,,Wampiry”. Ostatnio można było go zobaczyć w ,,Ostatnim Klapsie”, w którym również obsługiwał pion operatorski.

Wyreżyserował takie filmy jak ,,Maestro – muzyka mnie wybrała” oraz dokument fabularyzowany ,,Historia w Słońce wpisana”, w którym zobaczymy talenty polskiego kina i muzyki. Premiera filmu, czerwiec 2016.