GMINA OŻARÓW MAZOWIECKI

logo ozar

GMINA OŻARÓW MAZOWIECKI

Gmina Ożarów Mazowiecki jest jedną najprężniej rozwijających się gmin około warszawskich. Racjonalna gospodarka finansowa i umiejętność zarządzania umożliwiły zrównoważony rozwój gminy zarówno w obszarze społecznym jak i gospodarczym.  W 2013 roku  na terenie Gminy powstała sieć placów zabaw i siłowni zewnętrznych (współfinansowane ze środków UE),  utwardzono nawierzchnię dróg lokalnych, rozpoczęto rozbudowę przedszkola i budowę żłobka oraz domu komunalnego. Wprowadzone plany zagospodarowania przestrzennego zapewniły racjonalne kształtowanie przestrzeni publicznej i rozwój przedsiębiorczości.

Dowodem uznania osiągnięć Gminy są liczne nagrody i wyróżnienia: – Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2012″ przyznany w II edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów RP; – 5. miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2012 w kategorii Gminy Miejsko – Wiejskiej; -certyfikat „Samorząd Przyjazny Rodzinie” za aktywny udział w ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę” 2012. . Miasto Ożarów Mazowiecki znalazło się na 9. miejscu w Rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu magazynu „Forbes”, w kategorii miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców

Pan Paweł Kanclerz – burmistrz Ożarowa Mazowieckiego otrzymał Wyróżnienie Specjalne w kategorii najlepszych samorządowców na Mazowszu w Plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu” zorganizowanym przez Warszawską Grupę Doradców PR.

Wszystkie wymienione wyróżnienia zostały przyznane w 2013 roku.

www.ozarow-mazowiecki.pl