ANDRZEJ PABICH

ANDRZEJ PABICH

ZOO Safari Borysew swoje powstanie zawdzięcza Panu Andrzejowi Pabichowi który od najmłodszych lat zafascynowany był zwierzętami. Gdy osiem lat temu Andrzej Pabich chciał zrealizować swoje marzenie o ogrodzie zoologicznym, wiele osób i instytucji nie dawało mu najmniejszych szans powodzenia. Dzięki determinacji przedsiębiorcy i wierze w realizację swych marzeń powstało Zoo Safari Borysew. Dziś jest to jedno z najciekawszych miejsc rekreacyjnych w Polsce oferujących wspaniałą rozrywkę i doskonałą edukację z niezapomnianym dreszczykiem emocji.

Jest to prywatny, rodzinny Ogród Zoologiczny z wizją wielopokoleniowej działalności, który zamieszkuje ok 500 zwierząt reprezentujących 90 gatunków z 5 kontynentów.

Żyją tu między innymi żyrafy siatkowane, antylopy, małpy, bawoły, tapiry, białe wielbłądy, białe wilki, białe kangury, zebry, serwale, pumy, rysie, węże krokodyle, a także przedstawiciele Świata Wodnego. Największą atrakcją są białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Niezwykle precyzyjne starania przy doborze genetycznym, prawidłowa suplementacja, bardzo dobre warunki bytowe przyczyniły się do ogromnego sukcesu jakim może się pochwalić Ogród Zoologiczny Zoo Safari Borysew, czyli – 10% wzrost populacji białych lwów i białych tygrysów na świecie. Od najmłodszych lat w otoczeniu Pana Andrzeja zawsze były zwierzęta, nigdy jednak nie sądził, że tak bardzo uda mu się rozwinąć swoją pasję. Okoliczność wspaniałych narodzin lwów stała się sensacją nie tylko w skali ogólnopolskiej, ale również światowej. Pisały o nas m.in. The New York Times, The Washington Post oraz The Guardian – wspomina Pan Andrzej. Kolejnym powodem do dumy naszego pasjonata jest wyróżnienie Honorową Odznaką Za Zasługi Dla Turystyki, którą w dniu 23.07.2014 roku wręczył Andrzejowi Pabichowi Minister Sportu i Turystyki.

Jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa – mam świadomość konieczności ciągłego rozwoju i doskonalenia oferty – mówi Andrzej Pabich.